Markus & Markus Stroopwafels heeft door DNA Services een webapplicatie laten ontwikkelen voor de productieplanning. Al langere tijd was het foodbedrijf uit Waddinxveen op zoek naar een oplossing om de productieplanning te optimaliseren. Om koploper te blijven is het bedrijf continue bezig te innoveren en efficiency verbeteringen door te voeren. De oplossing die het team van DNA heeft gerealiseerd is gebaseerd op het Uniconta ERP-platform, uitgebreid met een aantal klantspecifieke aanpassingen. De webapplicatie zorgt ervoor dat productiemedewerkers voorzien worden van een eenvoudig te bedienen app waarmee ze de planning inzichtelijk hebben en productie gereed kunnen melden. De mogelijkheid om Uniconta breder in te zetten binnen de organisatie, ter vervanging van andere boekhoudsystemen, wordt momenteel nader onderzocht.
Vanwege de groei en professionalisering was er bij Markus & Markus Stroopwafels behoefte aan een robuuste IT-partner met aantoonbare referenties binnen de voedingsindustrie. De samenwerking heeft betrekking op optimalisatie en digitalisering van de productieplanning en het zorgen voor actuele stuurinformatie. De webapplicatie draait op tablets bij de productielijnen en op schermen bij de planning (op kantoor). Een overzicht van de functionaliteiten van de productieplanning / registratie applicatie:

Op de foto v.l.n.r. Martijn Markus en Martin Markus, twee broers uit de derde generatie die samen de directie vormen van het familiebedrijf Markus & Markus Stroopwafels
Martijn Markus geeft een toelichting op het project: “Binnen ons snelgroeiende foodbedrijf zijn we voortdurend bezig met het optimaliseren van onze administratieve werkprocessen. We waren al langere tijd op zoek naar de mogelijkheid om de afstemming tussen verkoop binnendienst en onze productie te verbeteren. Door het digitaliseren van de productieplanning en het gereedmelden van orders ontstaat de optimale samenwerking tussen onze verkopers en de bakkerij. Dit geeft rust in de organisatie en zorgt voor een juiste spreiding qua planning en bakcapaciteit. Wat ik fijn vind in de samenwerking met DNA is de duidelijke afbakening van het project. DNA heeft in het voortraject een schetsontwerp gemaakt van de gewenste webapplicatie. Hierdoor hebben we vooraf de verwachtingen helder ingekaderd en dat zorgt in de praktijk voor een prettige samenwerking!”

Hans de Wit, Commercieel Directeur & Co-Owner DNA Services: “Sinds de oprichting van ons bedrijf in 1994 zijn we al actief in de wereld van (voedsel)productie, groothandel en logistiek. Het blijft prachtig om te zien hoe onze klanten een tastbaar product maken in uiteenlopende sectoren. Steeds meer bedrijven onderkennen het belang van robuuste ERP-software en laten door ons webapplicaties ontwikkelen. Ook helpen we al ruim dertig jaar talloze bedrijven met werkplek, systeem- en netwerkbeheer en kunnen we faciliteren in de transitie naar de cloud. Dankzij onze ervaring in de samenwerking met ketenpartners kunnen wij bedrijven echt volledig ontzorgen. We zijn dankbaar voor het vertrouwen van Markus & Markus Stroopwafels, een degelijk bedrijf met een gevestigde naam in voedingsindustrie!”
De naam Markus is onlosmakelijk verbonden met de stroopwafel. In 1965 begon opa Markus al met het bakken van de zogenaamde ‘siroopwafels’ (stroop is eigenlijk een verbastering van siroop) en in 1978 startten zijn zoons Jan en Leo Markus hun eigen stroopwafelbakkerij in Waddinxveen. Martin Markus nam in 2007 de leiding van de stroopwafelbakkerij over van zijn vader en oom en in 2019 trad ook zijn broer, Martijn Markus, toe tot het familiebedrijf. Daardoor staan er vandaag de dag wederom twee broers aan het roer van Markus & Markus Stroopwafels. Aan de Staringlaan in Waddinxveen staat sinds de oprichting hun bakkerij. Dagelijks schuiven er zo’n 100.000 stroopwafels van de band. Dit komt op jaarbasis neer op een productie van ongeveer 16 miljoen stroopwafels. De stroopwafels gaan, na een kort koelproces, direct van de band de verpakking in. Eenmaal ingepakt gaat het gros van de koeken naar winkels en horeca. En vijf keer per dag wordt de aangrenzende stroopwafelmuur in Waddinxveen aangevuld. Deze zelfbedachte innovatie werd aan het begin van de coronaperiode ontwikkeld en is een doorslaand succes. In 2021 kwam er een tweede stroopwafelmuur bij in het centrum van Gouda. Het bedrijf is ook genomineerd geweest voor de Ondernemersprijs Midden-Holland. Meer informatie: www.stroopwafelsvanmarkus.nl